Çatı İzolasyonu

Çatı İzolasyonu: Türkiye'nin olduğu gibi tüm dünyanın sorunudur. Çatı İzolasyonu Yanlış uygulanan çatı izolasyonu hemen ilk yağmurlarda

Çatı İzolasyonu

catiizolasyonu3

Çatı İzolasyonu: Türkiye’nin olduğu gibi tüm dünyanın sorunudur. Çatı İzolasyonu Yanlış uygulanan çatı izolasyonu hemen ilk yağmurlarda çatınızda başlayan sorunların artık probleminde zor bulunmasına neden olur. Çatı İzolasyonu hakkı ile izolasyon kurallarına uygun yapılmasa çatının bulunan iklim şartlarına göre çok fazla sağlıklı bir çatı izolasyon uygulaması olmaz. Doğru projelendirilme doğru yerde doğru tekniğine uygun uygun şekilde kullanılmış kaliteli ürünleri ve nitelikli uygulamacısıyla ne kadar önemli  olduğunu ortaya çıkartıyor. Çatı izolasyonu yalıtım olarak yaşam koşullarına etkisi üzerine yapılan Çatı İzolasyon özel araştırmasında ülkemizde yapılmış ve oturulmaya devam edilen kurumsal profesyonel uygulama detaylarına uyulmadan yapılan izolasyon nüfusuna temel olarak bakıldığında yapılarda bu oran yüzde otuzlara yaklaşan yanlış uygulama sonucunda çatının ve bina duvarlarının su almasına neden olmaktadır. Bu sorunlar içinde sürekli zaten yeni yaptırdığınız çatınıza her yıl çatı tamiri yaptırmak tasınız. Bu yanlış uygulamanın suçun uda sizler daire sakinleri parasal maddi olarak çekmektedir.

catiizolasyonu7

Çatı İzolasyon Sık rastlanan en önemli sorunlardan biri olan konutlar veya iş yerlerinde ısı izolasyonu yetersizliğin iğin yüzde altmışlara varan ısı kaybı ve su izolasyonu uygulama eksikliği nedeni ile sürekli sorunlar yaşanmaktadır. Çatı İzolasyonu tüm bu yönlerden analiz edilen ve teknik esaslar dahilinde yapılandırmak yapılan bir çatı izolasyonu uzun yıllar masraf çıkartmadan çatınızı kullanabilirsiniz. Çatı İzolasyon buna karşın geçici çözümler teknik esaslar uygun olamayan ürünler ve eski eski usullerle gerçekleştirilen uygulamalar. çatıları birer masraf pahasına dönüştüre biliyor. Eğimli ve düz teras Üzerlerine uzman olan ekiplerimizin Çatı izolasyonu sisteminin yenilemesinde dikkat edilmesi gereken çok önemli teknik noktaların yapımı ve uygulaması bir usta için çok çok önem taşır. Dünya sistemli çatı izolasyonu ciddi deneyim gerektiren bir yalıtım tekniğidir. Yanlış çatı teknikleri sonucu olarak izolasyonu yenilemek gerektirebilir. Çatı İzolasyonu ülkemizde önemsemeyen ehli olamayan kişiler tarafından yapılan çatı izolasyonu daha ilk yağmurda akıtır yada ilk rüzgarda uçup gider. Çatı izolasyon  malzemesi birinci sınıf eniyi kaliteli malzeme olsa bile uygulamacı bilmedikten sonra, sizin bile suçluya bileceğiniz malzeme fabrikası bile olabilir. Eskiyen çatılar hava şartları yağışlar kar yağmur gibi doğa olayları dış etkenlerden dolayı zanla deforme olmaktadırlar.

catiizolasyonu4

Çatı sistem taşıyıcılarının çatı ahşap malzemesi zamanla çürüyerek taşıyıcı gücü eski haline oranla çatı taşıma gücünü kaybeder, çatı arasında küf ve bakteri oluşarak sağlıksız ortamlar ve yaşam alanlarına kadar inerek insan sağlığını tehdit etmeye başlar. Binanın doğal yapısını korumada, temeline olumsuz hava şartlarının sızmasını engellemede önemli rolleri olan çatı ve yalıtım sistemleri, binaya uzun ömür ve enerji tasarrufu sağlamada en etkili rolleri üstlenen uygulamalardır. Isı Yalıtımı ses yalıtımı ve su izolasyonu olarak uygulanan, her biri binanın ömrü ve verimliliği için önemli olan bu uygulamalar doğru malzemelerle ve işinin ehli olan uzman ekiplerle yapılmalıdır. doğru malzemelerle ve işinin ehli olan uzman ekiplerle yapılmalıdır. Amacı, binanın cephesine su sızıntısını engelleyerek nemden korumak ve ısıyı muhafaza etmek ve bina temeline suyun inerek demir ve betonun yapısını bozmasını engellemek olan su yalıtım uygulamaları, çatı örtüsü ve yağmur suyu tahliye boruları ile yapılır. Ayrıca bina zemini için de su yalıtımı oldukça önemli olan ve sıklıkla başvurulan u izolasyonu çeşitleri içerisinde oldukça önemlidir. yaşam koşullarımız gereği atmosfer olaylarından her zaman için kendini korumak istemiştir. Su yalıtımı ilk başta yağmur suyundan korunma gerekliliği ile karşımıza çıkar. Ancak zaman içinde, yapıların teknolojik gelişmeyle birlikte sakınılacak suyun yönü ve şartları da şekil değiştirir. Artık sadece yağmur çatımızdan gelecek su değil yer altı su seviyesinin de artması sebebiyle binalarımızın temellerinde ve rüzgarın yön verdiği yağmur sularının cephelerimiz den girmesi ile de binalarımız zarar görmektedir. Yapının, üzerine inşa edildiği zemindeki basınçlı veya basınçsız negatif yönden gelen yeraltı suları bina içine giren su buharının çatı cephe gibi dış yüzeylerde yoğuşması nedeniyle suya maruz kalırlar.

catiizolasyonu5

Su ve yoğuşmanın yukarıda sayılan yollarla yapıyı ve yaşam mekanlarımızı tehdit etmesi su yalıtımı yaptırarak önlenebilir. Yapıların, her yönden gelebilecek suya veya neme karşı korunmaları için, yapı yüzeyinde yapılan bu işlemlere su yalıtım denir. Binanın demir ve beton sistemlerinden meydana geldiğini düşünürsek, bu maddeleri en çok korozyon ve deformasyona uğratan, yapısı gereği sudur. Demirin en büyük düşmanı ve betonları aşındırma etkisine sahip olan su, binanın da en büyük hasmıdır.  Bu nedenle temasın ve sızıntının engellenmesi şarttır.  İşte bunu engellemek de bize düşmektedir. Senelerdir çatı yalıtımı ve su yalıtımı hizmetleri veren, sayısız binanın bu önemli sistemlerini pek çok olumsuzluğa karşı koruyarak ömrünü uzatan firmamız, görevi son derece mühim olan bu sistemlerin uygulamalarını başarı ile gerçekleştirmektedir. Yapısal su yalıtımı ve yüzeysel su yalıtımı olmak üzere iki kategoride yaptığımız hizmetlerin tek ortak noktası binaya su dolayısıyla nem girişinin engellenmesidir. Bu girişi engelleyen en önemli sistemlerden olan; su tahliye membranları ve çeşitli bölümlere uygulana derz dolgular, titizlikle ve ustalıkla yapılmalıdır ki gerek duyulan verimi sağlasınlar.

catiizolasyonu2

Bu da ancak alanında deneyimli ve profesyonel firma ve izolasyon ustaları sağlayabilir. Modern donanım ve ekipmanlarımızla birlikte hizmet veren ve alanının en iyi çat yalıtımı ve izolasyonu ustalarından oluşan ekibimizle birlikte uzun ömürlü ve sorunsuz çatı yalıtımı dolayısıyla ısı ve su yalıtımı yapıyoruz Yapılara en ciddi zararları veren; nemin oluşmasına, kolon ve betonların deforme olmasına yol açan, kar ve yağmur gibi sular, hem bina ömrünü kısaltır hem de yarattığı nem ile birlikte insan sağlığının olumsuz etkilenmesine zemin hazırlar. İyi bir çatı su yalıtım uygulaması ile tüm bu olumsuzlukların önüne geçmek mümkündür. Aynı şekilde çatı ısı yalıtım uygulamaları da binanın ve insanın sağlığı için son derece önemli olan ayrıca enerji tasarrufu sağladığı için hem ülke ekonomisine hem de cebinize katkıda bulunan sistemlerdir.

catiizolasyonu6

Bu nedenle Çatı yalıtımının yapılmasını sağlayacak olan malzeme de çatı ustaları da son derece önemlidir. Biz onur çatı izolasyon firması olarak uzun yıllardır bu sektörde hizmet vermenin hem haklı gururunu hem de tecrübeden kaynaklanan, kaliteli ve sorunsuz iş teslim etmenin avantajını yaşıyoruz. Firma çatımız altında yer alan çatı ustalarımızın her biri işinde uzman ve deneyimli kişilerden seçilmektedir. Geriye çatının işi ve su yalıtımında kullanılacak doğru malzemenin seçilmesi kalmaktadır. Peki nedir bu sistemlerde kullanılan malzemeler. Cam yünü çatı arası ısı yalıtım. Su yalıtımı, her suyun girebileceği alanlarda kullanıla bilen yalıtımdır. Tüm çatı izolasyon sistemleri, firmamız ONUR ÇATI İZOLASYON SİSTEMLERİ Olarak daima hizmet vermekteyiz.

catiizolasyonu1

Çatı izolasyonu, Yapmış olduğumuz işler referanslarımızdır.