Çatı Tamir Onarım

      Çatı Tamir Onarım: Demek Çatılarınızın baca kiremit dere oluk aydınlık vs gibi

UncategorizedÇatı Tamir Onarım

Çatı Tamir Onarım

      Çatı Tamir Onarım: Demek Çatılarınızın baca kiremit dere oluk aydınlık vs gibi elemanlarından çoğunlukla problem yaşanan kısımların çatı tamir bakım onarımı yapılmasına denir. Çatılar yapıların en üst elemanlarıdır. Binayı yağış ve diğer atmosfer etkilerinden sıcak, soğuk, rüzgar korur. Çatılar taşıyıcı kısım ve çatı kaplaması olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Çatı tamiri işlemlerinde taşıyıcı sistem ve kaplama kısımları ayrı ayrı değerlendirilmeli eskimiş yıpranmış elemanlar yenisi ile değiştirilmelidir.catitamironarim1 Taşıyıcı kısım, malzemeye ahşap, çelik, betonarme çatı eğimi, kaplama malzemelerinin cinsine, ağırlığına ve yüke bağlıdır. Çatılardan ısı geçişi toplam kayıp içerisinde %25’ i bulmaktadır. Bu oran ısıtma ve soğutma giderlerini gereksiz arttırdığı gibi hem biyolojik konforu olumsuz etkilemekte, hem de ısıtma ve soğutmada dolaylı ve dolaysız olarak atmosfer, fosil yakıt atıkları ile kirletilmektedir. Binalar için son derece önemli olan çatıların bakım ve tamiri için gereken hassasiyet gösterildiği takdirde, çatı sistemlerinden maksimum verim alınabilmektedir. Çatı tadilatı yapılmadan önce baca dipleri, baca sıvaları, çatı iskeleti, su dereleri vb. tüm çatı elemanları uzman bir ekip tarafından en ufak ayrıntılara kadar dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Çok fazla hasar almış, tadilat yapılsa bile verim alınamayacak durumda olan çatıları onarmak yerine, doğru detaylar ile yeni bir çatı yapılması daha sağlıklı olacaktır.catitamironarim2 onur çatı Kiremit Çatı Kaplamalarının Tadilatı Kiremitlerin döşenebilmesi için çatıda merteklerin üzerine kiremit altı tahtası çakılması ve bu tahta kaplamaların üzerine de nitelikli bir su geçirmez bitümlü membran örtü serilmesi gerekir. Bu örtü kiremitlerden sızabilecek suyun aşağıya geçmesini engellemek için kullanılır.
Çatı kiremit eri tek tek kontrol edilmeli kırılan kiremitler yenisi ile değiştirilmelidir. Bakım ve kontrol aşamasında kiremitlere zarar vermeyecek şekilde üzerinde gezilmesine dikkat edilmelidir. Baca dipleri çeşitli su geçirmez yalıtım malzemeleri ile su sızmalarına karşı korunmaktadır. Yalıtım malzemeleri hava şartlarının etkileriyle zamanla yıpranabilir, belirli dönemlerde baca dipleri kontrol edilerek yalıtım kabiliyetini kaybetmiş ya da kaybetmek üzere olan malzemelerin yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Taşıyıcı sistemi tahta olan çatılarda dış etkenler nedeni ile zamanla çürüme, kırılma, esneme  vb. hasarlar alabilir ve çatı sistemi kendisinden beklenen görevi tam olarak yerine getiremez, bu tip hasarlar çatı çökmelerine bile sebebiyet verebilir, hasarlı çatı iskeleti elemanlarının mutlaka yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.catitamironarim3 onur çatı Su Yalıtım Örtüsü : Yırtılma delinme veya yıpranmaya maruz kalan su yalıtım örtüleri çatı yalıtım malzemeleri standardına uygun yeni malzemeler ile değiştirilmelidir.
onur çatı Su Dereleri : Dereler su yalıtım membranı veya sürme esaslı çatı yalıtımı malzemeleri ile kaplanır. Dereler gözden geçirilmesi yırtılan veya kalkan membranlar yenisi ile değiştirilmelidir. Çatı bakım onarım uygulamalarında kullanılan malzemeler CE belgeli, eğer yoksa TSE belgeli olmalıdır.
Onur Çatı yapımı
yenilemesi işlerinde kullanılacak yalıtım ya da kaplama malzemeleri, proje veya detaya göre kullanılmalı eğer detay yok ise malzeme üreticilerinin teknik kılavuz ve broşürlerde tavsiye ettiği şekilde uygulanmalıdır. onur Çatı yapımı uygulamasında çalışan personel kişisel koruyucu donanımlarını  malzeme ve yangın güvenliği sağlanmalıdır. Uygulamada şaloma kullanılacaksa çalışma bölgesinde mutlaka yangın tüpü bulundurulmalıdır.catitamironarim4 Çatı Tamir Onarım bu sistemler zaman aşımından yıpranmış kısımlardan içeri su alan kısımlar, çürüyerek çatının yavaş yavaş yıkılmaya neden olmaktadır, ama Çatı tamir onarım çatının ömrünü uzatarak yaşam alanlarında rahat yaşamak iyi gelecektir. Çatı tamir onarım Isı yalıtım yapılmazsa ödediğiniz faturaya  %25 yansımaktadır. Bu aran giderlere gereksiz artırdığının dan hem cebinize hemde ülke ekonomisine zarar vermektedir. Çatı tamir onarım nasıl yapılır.? Önce çatının gizli dere baca kenarı havalandırma aydınlatma gibi elemanlardan başlayarak uygulamaya başlanılır. Baca diplerinin bakım tamir onarım işleri çeşitli su geçirmez izolasyonlar ile kaplanarak su sızdırmaz hale getirilir. Çatının kaplama sistemi zarar gören kısımlar tamir bakım onarımları yapılır. Çatının gizli yağmur olukları izolasyon ile kaplanarak sağlamlaştırılır dere sistemi pwc asma plastik oluksa değişmesi gerekenleri değişerek ve ek yerleri ilaçlanır. Çatıda kullanılacak malzemeler dikkatli seçilmelidir, malzemeler TSE olmasına dikkat edilmelidir.
catitamironarim5Türkiye’nin büyük bir bölümünde çatı onarımı daha önceleri Ağustos,Eylül ve Ekim aylarında yapılıyordu.Ancak,küresel ısınmanın etkisi , Ağustos ayında tatilin sürmesi ve Ramazan sebebi ile bu yıl çatı onarım yoğunluklu olarak Ekim -Kasım aylarına kaydı. Yağışların neredeyse yok denecek kadar olması çatı alarmını geciktirdi. Ancak özellikle son dönemdeki yağışlar, kış öncesi çatı sorunlarını önceden haber verdi ve çatı aktarım ve onarımlarını hızlandı. Bazı binalar az bi ısı ile ısınıyor. Bazı binalar ise milli ekonomiye zarar verebilecek şekilde çok maliyetli oluyor. Maliyetinin uygun ve sağlam çatılar için 0212 441 74 96 – 0532 664 94 61 bizi arayın. Onur Çatı Tamir Onarım tam sizin aradığınız çatıcıdır.

catiustasi

 - 

related posts

Çatı Oluk Temizleme

Çatı Oluk Temizleme, Onur çatı sistemleri olarak, firmamız istanbulda olduğu gibi, tüm türkiyenin şehirlerinde Çatı Oluk Temizleme işlerinizi iş güvenliğini alarak yapmakta, yağmur oluklarınızı temizliyoruz. Çatı ve oluk temizliği  her yıl yapılması gereken bir çatı sistemidir. Yapılmayan oluk temizliği dahada pahalı sorunlara yol açmaktadır. Çatı arasına giren su kaçaklarının daireye sızması sonucu dairenin her yıl […]

Read more
Çatı temizleme

Çatı temizleme, Firmamız iş güvenliğini ön planda tutarak, Çatı seçmeksizin en dik çatılarınızı bile temizlemektedir. Resimde görüldüğü gibi, martıların rüzgar ve sonbaharın getirdiği toz toprak ağaç yapraklarının çatının kirlenmesine pislemesine neden olmaktadır. Buda çatının kış mevsiminde kar ve yağmur sularının taşımasıyla çatı derelerine inerek derelerin takılmasına neden olmaktadır. Tıkala olan çatı yağmur oluklarının yağmur ve kar […]

Read more

Leave your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked.*