Çatı yapımı

 Çatı Yapımı firmamız Onur Çatı Sistemleri en uygun en ekonomik bir şekilde yapmaktadır. Sadece yeni

Çatı yapımı

catiyapimi2 Çatı Yapımı firmamız Onur Çatı Sistemleri en uygun en ekonomik bir şekilde yapmaktadır. Sadece yeni yapılan binaların inşaatında yapılan çatı için değil, Mevcut binanızın çatısının yanlış kurulum yada olumsuz şartlar sebebiyle değiştirilmesi gereken zamanlarda da çatı yapımı konusunda profesyonel çatı firmaları arasında zirvede olan bize yani ONUR ÇATI ihtiyaç duyabilirsiniz, bu durumla karşı karşıya kaldığınızda uzman ekibimiz ve ekipmanlarımız ve profesyonel titiz kadromuz ile bölgede çatıcılar yapımı hizmeti vermekteyiz. İhtiyaç duyduğunuz yeni bir çatı kurulumu yada eski bir binada oturuyor ve binanızın çatısında izolasyon ile ilgili sıkıntılar varise doğru yapılmayan yanlış çatı yapım uygulamaları bu masrafları yapan yönetim yada kişiler için çözülmesi zorlaşan bir süreç haline gelir. Bu sıkıntıları yaşamak istemiyor kalıcı ve mantıklı makul çatı çözümleri için  bizi arayabilir ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Çatı yapımı İzolasyon, aktarma, baca tamiri, gizli dere, asma dere, eksiz yağmur oluğu, ve tüm çatı işlerini firmamız eksiksiz uygulamaktadır. Çatıcılar yapımı’da uyguladığımız tüm işlerde işçilik garantisi verilmektedir. Çatı ısı yalıtımı çatıların aslında yapılması gereken bir çatı ısı yatım sistemidir. Isı yalıtım binanın hem çatısında hemde cephesinde uygulanması gereken sistemdir.

 

Tamamlanaccatiyapimi1ak çatı sistemini gereken tamiri yapılırken yağan bir yağmurun evinize sızmasını engelleyecek kadar basit bir yağmurun çatı tamiratı olarak düşünmemek gerekir. Çatıcılar Yapımı tadilatı sırasında kalıcı çatı yalıtım önlemlerinin alındığını ve zor olanın evin dışında yapılan basit bir çatı tadilatından biraz daha büyük ve masrafı çatı kaplama uygulamaları olduğunu bilmek gerekir. Çatıcılar Yapımı çatınızda dairenizin sıcak kadar çatı tamiratı gereksimini  duyulan bir durum varsa tamir yapılacak noktalar uzmanlar tarafından bilinçli olarak kontrolü ve tespiti yapılmalıdır. Gereken ehemmiyet gözetilmeden  yanlış yapılan bir gizli dere yada baca dibi izolasyonu hatalarının gerekli tamiratları yapılması çatının elden geçirilmesi gerekmektedir. Firmamız ONUR ÇATI & izolasyon yapımı hakkında detaylı bir açıklama sunalım. İlk olarak çatı nadir. ?  Bir binanın en üst kısmını teşkil eden, binayı üsten yağmur, kar, rüzgar, soğuk, sıcak, gibi doğa olaylarından koruyan bir bina sistemidir. Çatı üzerine gelen suları durmadan akabilmesi için çatı yüzeyi  meyilli yapılır. Bu meyil çatının yapıldığı yerine iklimine kullanılacak çatı örtü malzemesinin cinsine ve binanın görünüşüne değişir. Çatıcılar yapımı da genellikle ahşap kullanılmaktadır. Ancak büyük açıklıklı iş yeri garaj fabrika gibi alanlarda, dayanımlarının yüksek olaması nedeniyle beton arma veya çelik çatılar tercih edilir. Çatıcılar Yapımı depren yönetmenliğine göre imar kanunu ahşap yapıların Üzerlerine ancak ahşap çatı yapılabilir. Metal çatılar olarak, firmamız geniş referanslara sahiptir. Demir çatılar çatının büyüklüğüne göre tercih edilen profil ve I demirlerin kalınlıkları tercih edilmelidir.

 

 

catiyapimi3

Yığma binaların çatıları ise beton arme teras çatı olarak yapabileceği gibi ahşap veya çelik oturtma çatı olarak yapılabilir. Çatıların kar ve rüzgar yüklerini  emniyetle taşıyabilmeleri esaslar. Özellikle rüzgara karşı önlem alması bakımından çatı uçlarının saçaklı   yapılması çatı elemanlarının alttaki taşıyıcı elemanlara bağlanmaları zorunludur. Yeni binalarda genelde çatıların çelik konstrüksiyon tercih edilmektedir, Aslında doğru karardır. Çünkü, Yeni binalarda çatı altı daire yapıldığından, çatı demirden olması daha yük taşımaktadır. Onur çatı olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinde firmamız hizmet vermektedir. Çatı tamiri Çatıların bazen kalıcı bazen geçici bir uygulama olmaktadır. Bir çatının genelde fire verdiği kısımlar, gizli yağmur olukları ve çatıdaki baca, baca, havalandırma, aydınlatma kenarlarından sorun çıkarmaktadır.