Çatıcılar

Çatıcılar : Türkiye'nin tüm şehirlerinde Çatıcılar olarak hizmet vermekteyiz. Firmamız ONUR ÇATI VE İZOLASYON Uygulamasını İstanbul başta

Çatıcılar

caticilar1

Çatıcılar : Türkiye’nin tüm şehirlerinde Çatıcılar olarak hizmet vermekteyiz. Firmamız ONUR ÇATI VE İZOLASYON Uygulamasını İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nizin genelinde çatı hizmetini sürdürmektedir. Her türlü çatı sistemleri, firmamız onur çatı binalarınızın, iş merkezlerinizin, fabrikalarınızın garaj üstlerinin her türlü kapatmak istediğiniz alanların çatılarını garantili olmak şartıyla yapmaktayız. Bunun için mevki şehir seçmeksizin işinizi çatılarınızı yapmaktayız. Ahşap çatı iskeleti (karkası) uygulandıktan sonra çatının döşeme uygulanabilmesi için ızgara sistemi olan 50 cm aralıklarla uygulanan mertek aralıklı sistem uygulandıktan sonra döşeme sistemi uygulanır. Döşeme sistemi iki seçenekle uygulana bilir, OSB yada tahta ile uygulanmaktadır. Çatı kaplama sistemi birden çok çeşitleri vardır. Günümüzde en çok tercih edilen kiremit ve izolasyon sistemleri edilmektedir. Ahşap çatının üzerine her her çatı kaplaması uygulanabilen bir sistemdir. Adan zeye tüm çatı sistemlerinizi firmamız onur çatı itina tecrübeli elemanlarımızla 5 yıl garantili bir şekilde yapmaktadır. Dürüst bir çatı uygulama firması olarak müşterilerimize sunduğumuz kaliteli hizmet sonucunda güven vermeyi prensip edinmiştir. Tecrübeli eleman ve çalışma kadromuzla ticaret geçmişimizde doğruluk güven, doğru malzeme seçimi ve kaliteli işçilik parolasıyla yıllardır varlığımızı ve hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Kaliteli ürünler kullanarak uygulamalarımıza kesin çözüm bularak sorunlarınızı çözüp, çatı maliyetinizi düşürüp, cep ekonominize katkıda bulunup, uygun fiyatlarla çatınızı yapmaktayız. Müşteri isteklerini ön planda tutarak hizmetlerimizi garanti belgesi dahilinde gerçekleştirmekteyiz. Kalite parolamız ise müşterilerimize hizmet ve referanslarımızdır. Tüm çatı çalışmalarımız garanti sistemi altında yapılmaktadır.

caticilar2

Kumlu izolasyon sistemlerinde Çatıcılar kendini kanıtlamış firmalar arasında birinci sıraya sabitlemiş bir firmadır. 5627 sayılı enerji verimliliği kanunu ve buna bağlı olarak çıkartılan binalarda enerji performansı yönetmenliği’ne göre binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasına enerji israfının önlenmesine ve çevrenin korunmasını sağlamak için asgari olarak binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketimi sınıflandırılması yalıtım özellikleri ve ısıtma veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili  bilgileri içeren belgelerdir. enerji kimlik belgesi aşağıda belirtilen yapıların dışında tüm binalarda kullanılacaktır. sanayi alanlarında üretim faaliyetleri yürütülen binalar planlanan kullanım süresi iki yıldan az olan binalar toplam kullanım alanı elli metre kare alanlar binalar münferit olarak inşa edilen ve ısıtılmasına soğutulmasına gerek duyulmayan depo ardiye ahır ağıl gibi binalar mücavir alan dışında kalan ve toplam inşaat alanı 1.000 m2 den az olan binalar. Çatıcılar olarak türkiyenin tüm şehirlerinde, kasabalarında, köylerinde, ve yaylalarından hizmet vermekten mutluluk duymaktayız. Çatıcılar çatıları nasıl yapar, nasıl yapmalıdır.? Bir Çatıcı ilk olarak çatının yapılacağı alanı iyi analiz ederek, bu alana iyi bir çatı projesi çıkartarak, bu projeyi alana uygulamaktır. Bir çatının çelik konstrüksiyon çatı ile uygulanacaksa, çatı yapılı için uygun profil demirler uygun şekilde, 40×40 40×60 40×80 gibi daha kalın olabilir, Ancak çok açıklık olan direksiz yapılması gereken yerlere I demirler 100, 120, 130, 140, 200, 300, gibi demirler uygulanmalıdır. Çatıcılar  olarak biz onur çatı yapım uygulamasını sizler için en uygun ve en ekonomik şartları zorlayıp sizlere yapıyoruz. sizlerin çatı altındaki dairenizde yada bi alt dairenizde sorunsuz yaşamanızı sağlıyoruz. Ahşap çatılarda ise aynı çelik çatılarda uygulanan işlemlerin tamamı uygulanır, bu alanda birleştirme olarak çelikte kaynak yapılarak uygulanmakta. Ahşap çatılarda başlıklı çivi veya vidalarla uygulanmaktadır. Ahşap çatılan çelik çatının arasındaki fark, ahşap çatılar çelik çatılardan daha hızlı yapılmaktadır. Çelik çatılarda, işçilik biraz daha zor olsada çelik çatının binaya yada dikili her hangi bir yere yük vermeden çatının oluşumunu sağlamaktadır.

caticilar3İlgili idareler enerji kimlik belgesi düzenlemeye yetkili kuruluşlar, yatırımcı kuruluşlar, bina sahipleri bina yöneticileri veya enerji yöneticileri işletmeci kuruluşlar iş veren veya temsilcileri, Tasarım ve uygulamada görevli mimar ve mühendisler uygulayıcı yükleniciler ve üreticiler binanın yapılmasında kullanılmasında ve enerji kimlik belgesi düzenlenmesinde görev alan müşavir danışman proje kontrolü yapan gerçek veya tüzel kişiler enerji kimlik belgesi düzenlemeye yetkili kuruluşlar denetleme kuruluşları ve işletme yetkilileri görevli yetkili ve sorumludur. Firmamız onur çatı çatıcılar işçilik garantili çatılar yapmaya devam etmektedir. Bize ulaşın 0212 441 74 96 – 0532 664 94 61 Çatılarınızı emin ellere teslim edin. Çatıcılar Olarak çatıların en uygunu en kolayı en ekonomik olan çatı sistemi beşik ve semer tabiri ile bilinen çatılarıdır. Nedir bu çatılar, bu çatılar iki tarafa yönlü uygulanan çatılarıdır. Ülkemizde binalar birbirine bitişik olduğunda daha eski alanlarda beşik çatılar uygulanmıştır. Bu çatılar günümüze kadar ayakta kalabilme başarısı göstermiştir, ancak çatı kaplamaları zaman aşımına uğraması sebebi ile çatı kaplamalarının aktarma ihtiyacı duyduğunu görmekteyiz. Zaman zaman çatıların aktarımı için aldığımız çatımızı aktarın nedeni ile binaların çatılarını aktarmaktayız. Nasıl aktarma yapılmalıdır. Mevcut çatı kaplama kiremitlerinin tek tek açılarak temizlenen kiremitler çatı üzerine 5 şerli 10 narlı istiflenerek çatı açılır çatının kırık çürük karkas ahşaplarını yenisi ile değiştirilerek, çatıdaki bina havalandırma baca çıkış kapağı tamiratı yapılır, ve çatıdaki yağmur oluklarının yenilenmesi uygulanır.